Nicolas Cage: Berbat filmlerde oynadım

Amerikalı oyuncu Nicolas Cage, maddi açıdan zorluk çektiği dönem hakkında konuştu. Ünlü oyuncu, “Borçtan kurtulmak için berbat filmlerde oynadım” dedi.

Nicolas Cage, konuk olduğu ’60 Minutes’ (60 Dakika) adlı programda sıkıntılı günlerini anlattı. 1996’da ‘Leaving Las Vegas’ adlı filmle bir de Oscar ödülü kazanan ünlü oyuncu sonra borç batağına girdi ve bundan kurtulmak için, birbirinden tuhaf hatta kendi deyimiyle berbat filmlerde kamera karşısına geçti. Çalışmanın kendisi için bir kurtarıcı olduğunu ifade Cage, maddi problemlerinin nedeninin aşırı emlak yatırımları olduğunu söyledi.

NTV’de yer alan habere göre, Nicolas Cage’e programda İngiltere ve Almanya’da satın aldığı şatoları, New Orleans’taki malikanesi ve özel adası soruldu. Cage, borç batağına saplanmasının nedenini abartılı emlak yatırımlarına bağladı.

“Emlak piyasası çöktü, ben çıkamadım”

Ünlü isim, bu durumu; “Bunun nedeni, 80 dolar ödeyerek ahtapot yemem değildi. Yaptığım, aşırıya kaçan emlak yatırımlarıydı. Emlak piyasası çöktü ve ben zamanında o piyasadan çıkamadım. Borcumun hepsini ödedim” sözleriyle değerlendirdi.

“Hiçbir zaman iflas başvurusunda bulunmadım”

O süreçte hiçbir zaman iflas başvurusunda bulunmadığını da sözlerine ekleyen Cage, anlattığına göre Las Vegas’a taşındı ve hiç durmadan filmlerde rol almaya başladı. Yılda üç ya da dört filmde oynadı ve bu şekilde yavaş yavaş borçlarından kurtuldu. Bir süre seçim yapmadan sürekli çalıştığını itiraf eden Cage, oynadığı bazı filmleri “berbat” diye nitelendirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir